ציוד ניקיון לתעשיה

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

מכונת שטיפה תעשייתית מומלצת

ככה תדעו איך לבחור את המכונה המתאימה ביותר לעסק שלך

בכל הנוגע לניקיון תעשייתי, בדרך כלל המשימה הראשונה שצריך לחשוב עליה תהיה ניקוי הרצפה. אך ניקיון מקצועי דורש גם ניקיון אבק, ניקיון חלונות, ניקוי של ריפודים, שטיחים ועוד. ניקיון במקום העבודה הוא משימה מרכזית וחיונית לתחזוקת העסק גם ברמה ההגיינית והבריאותית וגם ברמה התדמיתית.

בשוק קיימות מספר רחב של מכונות שטיפה תעשייתיות המתאימות לשימושים שונים כמו למשל מכונות שטיפה לרצפות, מכונות פוליש, מכונות לניקוי ספות, שואבי אבק, מטאטאים, גרניקים ועוד.
הכרות עם האפשרויות השונות יכולה לעזור לך לבחור את המכונה המתאימה ביותר לצרכי העסק שלך.

מכונות שטיפה לרצפה

מכונות שטיפה לרצפה עובדות בעזרת מים וחומר ניקוי לפי צורך. המכונות מגיעות עם מברשות מסתובבות שמסייעות לקרצף לכלוך קשה, שומנים וכתמים מסוגי רצפות שונים אריחים, קרמיקה, פרקט או בטון. כמו כן מכונת שטיפה לרצפות מצוידת במגב גדול ורחב שאוסף את הלכלוך ושואב את הרצפה תוך כדי תהליך הניקיון. כך הרצפה נותרת נקייה ויבשה לאחר מעבר אחד עם המכונה.

ישנן מכונות שטיפה ביתיות קטנות לשימוש בבתים וכן מכונת שטיפה לרצפה תעשייתית כמו מכונת שטיפה רכובה לשימוש במוסדות ציבוריים או בעסקים גדולים. קיימות גם מכונת שטיפה לעסק שמתאימה לעסקים קטנים יותר ויכולה לנוע במסדרונות צרים כמו מכונת שטיפה לסופר. ההבדל העיקרי בין מכונת שטיפה ביתית למכונות שטיפת רצפות מקצועית הוא בגודל, בנפח מיכל המים וכן בכמות שעות העבודה.

מכונות פוליש

מכונת קרצוף ומכונת פוליש לרצפה הן מכונות תעשייתיות המיועדת לקרצוף ושטיפה למטרת טיפוח והברקה של משטחי רצפה. מכשיר פוליש היא מכונה תעשייתית המקרצפת את הרצפה בעוצמה גבוהה וכך מגיעה לתוצאת ניקיון מדהימות. מכונת פוליש לרצפה מסייעת להוריד כתמים קשים ושומן או לכלוך שהצטבר על הרצפה ולקבל תוצאה מבריקה.

כמו כן מכונת פוליש תעשייתית מסייעת להחדיר חומרים מזינים לרצפה ולהחזיר לה את הברק שאבד, מה שמעניק גם לרצפה הישנה ביותר מראה חדש ונוצץ. רוב מכונות הפוליש מתאימות לשילוב חומר בשם וקס המסייע ליצירת שכבת מגן מבריקה לרצפה ולכן הפעולה נקראת פוליש וקס.
המכונות מגיעות בעוצמות שונות ומשמשות למטרות שונות :

Columbus E400 – מכונת השטיפה התעשייתית Columbus E400 היא בחירה מובהקת למי שמחפש מכונה אמינה ויעילה לניקוי רחב של רצפות. עם מברשת ניקוי מסתובבת וסל"ד של 140, היא מסוגלת להתמודד עם לכלוך קשה מסוגים שונים ומצוידת בטכנולוגיה מתקדמת המבטיחה תוצאות מרשימות בכל פעם.

Columbus HIGHSPEED – קולומבוס הייספיד זו היא מכונת קרצוף מרשימה בעלת מהירות גבוהה ביותר של 1600 סל"ד. מכונת פוליש זו יותר מתאימה להיקרא מכונת קרצוף והיא תתאים להברקת משטחים קשים כגון רצפה, בטון, קרמיקה ועוד. המכונה מבריקה את המשטף ביעילות ללא מאמץ רב של העובד.

מכונת פוליש מרובעת – Columbus 500X היא מכונת פוליש מדהימה בעוצמה של 3000 סל"ד והיא מגיעה עם ראש משטח מרובע ולא עגול. מכונת הפוליש המרובעת היא מכונת הפוליש היחידה שמסוגלת לקרצף בצמוד לקיר ובפינות בעלות גישה מוגבלת ועובדת בטכנולוגית ויברציה מיוחדת.

גרניק מקצועי

גרניק הוא כינוי שנדבק לאורך השנים עבור מכונת שטיפה בלחץ גבוה. מכונת השטיפה מתחברת למקור מים קרים ומוציאה מים בלחץ גבוה, בפיזור ובעוצמות שונים. הלחץ נקרא BAR ומשתנה בהתאם לצרכים החל מ50 בר עד גרניק 200 בר ויותר.
השימושים העיקרים של גרניק מקצועי הם שטיפת רכבים, שטיפת מפעלי מזון, ניקיון מוסכים, שטיפת רצפות או קירות שהצטבר בהם לכלוך קשה במיוחד ועוד.

כמו כן גרניק מקצועי משמש גם כמכונה לפתיחת סתימות וניקוי צנרות. הוא מצויד אביזרים מיוחדים כמו דיזה ביובית המאפשרת זרימת מים בלחץ גבוה לתוך הצנרת, מאפשרות פתיחת סתימות ביתיות ומקצועיות בקלות וביעילות.

ניקיון אבק

שואב אבק למשרדים הוא ציוד חיוני לניקיון יום יומי במשרדים בעלי שטיחים או ספות. השואבים מגיעים במגוון דגמים ובעוצמות שונות וכן רצוי שיהיו שקטים במיוחד כדי שיוכלו לשמש לעבודה גם במהלך יום העבודה. שואב אבק למשרדים מיועד לניקוי משטחים קשים כמו רצפות, שטיחים ורהיטים שצוברים אבק כמו ספות, ארונות גבוהים ועוד. השואב מצויד בכלים ואביזרים המתאימים לטיפול במגוון סוגי ניקיון.

שואבי אבק לתעשייה מגיעים לשימוש בכל הגדלים ודגמים מסוימים גם מסוגלים לשטוף מים. שואבי אבק אלה נקראים גם שואב אבק מים או שואב יבש רטוב .
לרוב אנשים נוטים להתבלבל בין שואב אבק מים למכונות הזרקה יניקה – שהן מכונות שמזריקות בעצמן מים ושואבות את המים עם הלכלוך, לרוב ישמשו כמכונה לניקוי ספות. בשונה ממכונות הזרקה ניקה, שואב אבק מים מסוגל לשאוב אבק וחול רטוב, וגם מים מלוכלכים, אך אינו מזריק את המים בעצמו.

לעסקים גדולים במיוחד ותחומי ניקיון בתעשייה לעיתים יצטרכו לנקות אבק באופן מאסיבי יותר שיכלול גם עלים, בקבוקים ופסולת תעשייתית. במקרה כזה קיימת מכונות ניקוי בשם מטאטאים והם מגיעים באופן מכני או חשמלי לחלוטין. לעיתים גם המכונה תשלב מערכת הסעה ותקרא "מטאטא רכוב". מטאטאים רכובים מתאימים בעיקר למפעלים ומחסנים גדולים. מטאטא מכני וחשמלי מסייע לאסוף אבק ופסולת באופן יעיל ומהיר כולל פונקציות מהירות לפינוי האשפה.

לשיחת יעוץ והתאמה חינם